אודות

זאת ירושלים! פנים רבות לה

סדרת אירועים החוגגת את רב-גוניותה של ירושלים

שותפות הארגונים של יוזמת זאת ירושלים! יוצרת גם השנה שבוע אירועים מגוון, גדוש ומלא האהבה לירושלים: זאת ירושלים! פנים רבות לה. כמיטב המסורת, מתקבצים ארגונים, קהילות ומוסדות ומשלבים ידיים כדי לקיים, יחד ולחוד, שורה ארוכה של אירועים תרבותיים המאירים פנים שונות של ירושלים וחוגגים את המגוון של העיר.

אם יש משהו שלא חסר בירושלים זה מגוון. מגוון של אמונות. מגוון של בעיות, מגוון של תפילות, מגוון של סכסוכים ומגוון של אוכלוסיות וסגנונות חיים. אנחנו, בשותפות הארגונים של יוזמת זאת ירושלים! מתעקשים לראות במגוון העצום הזה מתנה ולא מכשלה. אנחנו מאמינים בלב שלם שלא משנה איזה ירושלמי אתה – יהודי, מוסלמי, נוצרי, ערבי, ישראלי, שמאלני, ימני, חילוני, דתי, ציוני, חרדי, ליברלי או שמרן – אם אתה מאמין בזכותו השווה של כל אחד ואחת מבניה ובנותיה של ירושלים לחיות, להאמין, לאהוב, אתה אחד משלנו.

אנחנו מאמינים כי עושרה האמיתי של ירושלים, טמון בריבוי פניה וגווניה,  ובאתגר המפגש הבין תרבותי שהעיר מזמנת לכלל תושביה ולציבור הישראלי בכללו. אנו מאמינים בכוחה ובחוזקה של הקהילה והחברה האזרחית הפלורליסטית בעיר, ובכוחה לחדש ולרגש ולהוות שחקן מרכזי ומוביל בעיצוב צביונה של העיר.

בשבוע של יום ירושלים אנו, עשרות ארגונים ירושלמים, מקיימים סדרת אירועים המעלה על נס את צביונה הרב-גוני של ירושלים, הכוללת סיורים, תהלוכות, אירועי מגוונים, תפילות משותפות ועוד שיבקשו להציג את היופי והעושר שטמון בשוני ובמגוון ואת האושר והפוטנציאל הטמון ביצירת גשרים, חיבורים, הידברות, בניית אמון והקשבה בין כל הקבוצות השונות שחולקות את ירושלים.

בנוסף לאירועי זאת ירושלים!, אספנו 50 סיפורים מעוררי השראה בעיר, שמהווים עבור כולנו 50 סיבות לתקווה. הפרויקט 50 סיבות לתקווה מפנה את הזרקור לאנשים, הארגונים והמוסדות שפועלים יום-יום שעה-שעה כדי להפוך את ירושלים למקום טוב עוד יותר. מדובר בחמישים סרטונים שמציגים את חוד החנית של האקטיביזם האזרחי בירושלים, שנחוש לבנות גשרים במקום חומות, להאיר את הפעילויות שמבקשות לחבר ולקרב במקום להדיר ולהרחיק ולהגביר את הקולות שקוראים לאתר את הדומה במקום לקדש את השונה. כמובן שזו רשימה חלקית בהחלט, ויש עוד מאות אם לא אלפי ארגונים ואזרחים שפועלים בירושלים ולמענה.

לצד אירועי זאת ירושלים! ופרויקט 50 סיבות לתקווה אנו מציעים לבני ירושלים, למוקירה ולאוהביה בכל העולם גם מאגר משאבים דיגיטלי של מקורות השראה ודוגמאות לעושר ולפוטנציאל הטמון בעיר. בין השאר ניתן למצוא ולהוריד במאגר מערכי שיעור, מקורות לימוד, תערוכות סטילס ווידאו, הרצאות מוקלטות או ספרי עיון ומחקר שמציגים את ירושלים שאנחנו רואים בעיניי רוחנו.

אירועי זאת ירושלים בהובלת מנהל קהילתי גינות העיר ורשות הרבים – הפורום הירושלמי לארגוני התחדשות יהודית ובהשקעת עיריית ירושלים ותורמים נוספים.

קמפיין 50 סיבות לתקווה, הסרטונים והמרכז משאבים, הם מבית היוצר של רשות הרבים – הפורום הירושלמי לארגוני התחדשות יהודית ובהשקעת קרן שוסטרמן וקרן ליכטאג.

הצטרפו אלינו כדי לחזק את התקווה!